ראשי
 
 
נעם אפטר הי´´ד

נעם נולד בשילה בכ"ד בתשרי תשמ"א, אח תאום לתמר-שרה אשר נפטרה ממחלה בהיותה בת שנה וחודשיים. היה בן שני להוריו יוסי ופיקי.
נעם למד בשילה ובחטיבת הביניים בבית-אל. בגיל 14 החל את לימודיו התיכוניים בישיבת בני-עקיבא בכפר הרא"ה.

נעם חי במלוא מובן המילה, ותמיד הוסיף ללימודיו העיוניים פעילויות רבות שהעשירו אותו ותרמו לסביבתו. הוא היה מדריך ופעיל בבני עקיבא, השתתף בחוגי סיור של החברה להגנת הטבע, וחרש את הארץ ברגליו.
לאחר סיום שנות התיכון, בחר נעם להמשיך בלימודים תורניים בישיבת ההסדר בעתניאל. נעם התיישב ושקד על רכישת עומק והיקף בתורה - בגמרא, בתנ"ך, באמונה ובחסידות. יחד עם זאת, נתן ביטוי גם לכוחותיו הרבים בעשיה וביצירה. במהלך לימודיו בעתניאל השתתף נועם בסדנה לכתיבת שירים, החל לנגן בחליל, ואף הרחיב את הדעת בקריאת ספרות יפה, שמיעת הרצאות בהיסטוריה של הזמן החדש ועוד.

את שירותו הצבאי עשה נעם בחטיבת הצנחנים, בה שימש כלוחם ואחר כך כמפקד.
לאחר השרות הצבאי חזר נעם לישיבה והמשיך בהתקדמותו הרבה - בלימוד ובעשיה.

בשנתו האחרונה הביא נועם למיצוי מקסימלי את תכונותיו הפנימיות.
הוא התנדב בארגון לחלוקת מזון לנזקקים, והתנדב ב"בית הגלגלים" - ארגון עזרה לנכים. נעם היה מסור מאוד, ולא נרתע גם מטיפולים הנחשבים ל"פחות נעימים".
במפגשים אלה הוא נקשר למדריכים, ברובם חילוניים, ופעל להתגבש עימהם. כאשר ראה את צימאונם ליהדות, הוא הקים עם חברו, אלעד איזבוצקי יבדל"א, את "המרכז למודעות יהודית" ששם לו למטרה להפיץ יהדות. מרכז זה פעל ופועל גם היום לאחר מותו בחלוקת נרות לכבוד שבת, במתן שיעורים ביהדות בבתי ספר תיכוניים ובאוניברסיטאות, בהקמת דוכני תפילין בבאר שבע, ובחלוקת פליירים בנושאים שונים הקשורים ליהדות.
גם זמן רב אחר כך, כשחבר'ה מהישיבה היו הולכים לפעילויות של המרכז, היו מזכירים העוברים ושבים את נעם הי"ד, כמה שהיה חייכן וטוב לב.

נעם נרצח בשבת שמות שנת תשס"ג, בידי שני מרצחים שפלים, בהיותו אחראי התורנים במטבח. גופתו נמצאה סמוך לדלת המקשרת בין המטבח לחדר האוכל, כאשר חיוך של שלוה ורוגע נסוך על פניו.
רבים הסיפורים שסופרו על נעם ב"שבעה"- איש איש באו חברי ילדות, חברים, מורים ומחנכים, שכנים קרובים ואנשים זרים, לספר סיפורים על חום אנושי, על נתינה ללא גבולות, על דאגה והתעניינות כנה ואמיתית בזולת, על עמידה על עקרונות באופן שובה את הלב, על העברת נושאים ומושגים ביהדות ללא התנשאות ובפשטות, על נתינה למשפחה, לחברים, לנכים ולסתם אנשים.

לאחר מותו נמצאה רשימה של נושאים בהם התכוון לעסוק בשנה הקרובה.

נתינתו הבלתי פוסקת, מבלי לחשוב על עצמו, ליוותה אותו עד רגע הירצחו ביחד עם שלשת חבריו, שעה שהגנו בגופם ובמסירת נפשם על תלמידי הישיבה השוהים בחדר האוכל בסעודת שבת.

ת.נ.צ.ב.ה.

 
   
כל הזכויות שמורות למחברים ©
שאל את הרב, פרשת השבוע