ראשי הוצאת ספרים
 
 

 


הוצאת גילוי
ישיבת עתניאל

Otniel Publications

להזמנות ניתן לשלוח דוא"ל לכתובת: giluyot@gmail.com
או ליצור קשר עם משרדי הישיבה: 02-9964241, 0525-665-212 (SMS בלבד)
מנהל ההוצאה: רועי דובלין- 0547-663-044

שו"ת בדי הארון חלק שביעית,

הספר ערוך בשפה בהירה על יסוד מאמרים ופסקים שנאספו במשך יותר משלושים וחמש שנה.

בספר מתבהרים כמה מיסודות השביעית מתוך עיון הלכתי מעמיק, לצד הכרעה הלכתית מעשית. רעיון השביעית, במצוות ”שבת הארץ“, מעלה ציפייה של קדושה שבשנה זאת יתחדש ויתעלה יחסנו לארץ הקודש, ציפייה שעדיין לא הגיעה לבירורה המלא הלכה למעשה.

מחיר: 35 ש"ח

מבצע: שלושת הכרכים (שביעית, אורח חיים ופיקוח נפש) 100 ש"ח במקום ב 120 ש"ח. 

אל תוכן העניינים של הספר

לקריאת הפתיחה וההקדמה של הספר

 

שו"ת בדי אהרן - בחירה

שו"ת בדי הארון חלק אורח חיים,

בכרך זה מגוון שאלות הלכתיות הנוגעות לחיינו, ובמיוחד שאלות שנתחדשו בעידן המודרני: הדלקת נורות חשמל בתור נרות שבת, נסיעה בשבת של תומכת לידה (דולה), שמיעת קול שופר באמצעות מכשיר שמיעה, אכילת תערובת קטניות בפסח, ועוד.

כמו כן, הספר מתמודד עם שאלות חינוכיות וערכיות, כגון חינוך לתפילה ותפילה בציבור, שאלות אלו זוכות למענה בהיר מתוך עיון שיטתי במקורות ההלכה ודיון במסורת הפסיקה עד ימינו.

לקנייה באתר קורן


לקריאת התוכן והפתיחה של הספר

לקריאת פרק לדוגמא מחלק אורח חיים בנושא: ניתוק וטלטול תאורם חירום בשבת

 שו"ת בדי הארון חלק פיקוח נפש

כרך זה מתמודד עם שאלות קשות הנוגעות לחיי אדם ולהנהגת מדינה יהודית, ומעלה שאלות קריטיות כגון פיקוח נפש של הפרט לעומת פיקוח נפש של ציבור, דאגה למוראל הלאומי כשיקול בפסיקה, הפעלת המערכות הציבוריות בשבת וחילול שבת לצורך טיפול בבריאות הנפש.
נושאים אלו ואחרים זוכים למענה יסודי מתוך בירור שיטתי במקורות הדין ומתוך דיון בדברי גדולי הפוסקים בדורות האחרונים.


לקנייה באתר קורן


לקריאת התוכן והפתיחה של הספר

לקריאת פרק לדוגמא מחלק פיקוח נפש בנושא: תפקידו של הרב הצבאי במערך הלוחם

     

בני הנביאים, חוברת מאת ראש ישיבת עתניאל, הרב רא"ם הכהן,
נבואה הינה הקשר הישיר בין האדם לבין בוראו, דרך הנבואה התנכי"ת אל תוך ראשוני המחשבה היהודית ועד דיוני בית המדרש הארץ ישראלי שוזר הרב רא"ם בשפה קולחת את העולם הנבואי,
החוברת עוסקת במשמעות הנבואה אז והיום, בהעמקת המושגים וברלוונטיות של הנבואה לימנו (חוברת, 48 עמודים)
מחיר: 10 ש"ח
לחץ כאן לעיון בחוברת...

 "דברי שלום ואמת" - מגילת אסתר, עיון והקשבה, מאת הרב שמעון קליין.
בספר מפגש עם דמויות המגילה, בצמתים בהם עמדו, בשאלות אליהן נקלעו, בכישלונות וגם בהצלחות. בלב המגילה נוכחת שאלה על מקומו של איש ועל מקומה של אישה. המגילה יוצאת לדרך כשאת אירועיה מוביל האיש מרדכי, מגיע רגע בו הוא מפנה מקום, אסתם מתייצבת ומשהו משמעותי מתחולל במערכת המושגים ובשפה. ספר מרתק המלמד הקשבה למילים, לרווחים ולמה שביניהם
מחיר: 45 ש"ח
לקריאת פרק מהספר...

  

 

"זמרת כל חי" - זמירות עם פירושים והסברים

 

זמירות השבת הן חלק בלתי נפרד מחוויית השבת בכל אחת מסעודותיה. בזמירון זה הוספנו הסברים ופירושים למגוון הזמירות האהובות על כל העדות והמנהגים,
מתוך רצון להבין אותן ולהעצים את חוויית השירה המשפחתית.
באהבת השירה והניגון, על גווניהם הרבים, אנו חלק בלתי נפרד מזמרת כל חי.
מחיר: 12 ש"ח לזמירון
ניתן להזמין לחתונות, בר/בת מצוות אירועים משפחתיים ושאר שמחות
הנחה משמעותית למזמיני כמות!
      לחץ להגדלה

 "על מה אבדה הארץ" - עיונים באגדות החורבן, מאת הרב בני קלמנזון, ראש ישיבת עתניאל.
אגדות החורבן שבמסכת גיטין מתארות את תהליכי העומק שהובילו לחורבנה של ירושלים. בסיפורים אלו מתגלה הצד הרוחני של העובדות ההיסטוריות באירועים האיומים שהתרחשו לפני כמעט אלפיים שנה. העיון באגדות בספר זה משתדל לעמוד על כוונת חז"ל בסיפוריהם על חורבן הבית השני וללמוד מהם, לא רק על זמנם אלא גם על הרלוונטיות של רעיונות אלו לזמננו שלנו (כריכה קשה, 160 עמ').
מחיר: 42 ש"ח
לקריאת המבוא לספר...
מאמר ביקורת על הספר מאת הרב יובל שרלו

 לחץ להגדלה

העלם וגילוי - ספרו של הרב רא"ם הכהן, המבוסס על שיעורי 'שורש'. הספר מאיר באור חדש את מהותה של תורה שבעל-פה ואת התפקיד שהיא נוטלת במערכת היחסים בין אדם ואלוהיו (כריכה קשה, 288 עמ').
לקריאת המבוא לספר...
מחיר: 68 ש"ח

 אזל מהמלאי 

לחץ להגדלה 

קול דממה - ספרו של הרב רא"ם הכהן עוסק במכלול ההיבטים של ראש השנה, ושוזר את המצוות והתפילות של יום זה למארג שלם אחד: בשפה ברורה ונעימה מוגש לקורא מבט שלם וייחודי על המשמעות של תקיעות השופר ושל התפילות המיוחדות ליום זה (כריכה קשה, 284 עמ').
מחיר קטלוגי: 89 ש"ח 

לחץ להגדלה 

נשמת המשנה - בספר מתחקה הרב ד"ר יעקב נגן (גנק) אחר עולמה הפנימי של המשנה באמצעות פרשנות ייחודית ללמעלה ממאה משניות נבחרות (כריכה קשה, 240 עמ').
לקריאת המבוא לספר...
מחיר קטלוגי: 54 ש"ח
מאמר ביקורת על הספר מאת הרב דב ברקוביץ'


אזל מהמלאי

לחץ להגדלה 

מים, בריאה והתגלות - בספר זה מבקש המחבר, הרב ד"ר יעקב נגן, להתחקות אחר משמעויותיו של חג הסוכות בעיני התנאים והאמוראים באמצעות עיון במצוותיו. המקורות ההלכתיים הפזורים במשנה, בתלמוד ובמדרשים נקראים כאן בקריאה ספרותית והעיון בפרטי ההלכה של מצוות החג מוליד תובנות מרכזיות ביחס למשמעותו הקוסמולוגית של חג הסוכות - חג של מים, בריאה והתגלות (כריכה רכה, 272 עמ').
לקריאת המבוא לספר...
מחיר קטלוגי: 69 ש"ח

מאמרי ביקורת על הספר מאת ביטי רואי והרב דוד ביגמן 

  

ספרי פרופ' אלחנן י. מאיר (שבת וינפש, דמויות משנה בספר בראשית) - קריאה בפרשיות התורה תוך התייחסות להיבטים פסיכולוגיים. נכתב ע"י פרופ' אלחנן י' מאיר, תלמיד בישיבת 'בית ועד לתורה' בעתניאל.
מחיר לכרך(כרך לחומש): 20 ש"ח


ביקורת על הספר "דמויות משנה בספר בראשית" מתוך מוסף 'שבת' של מקור ראשון

 


 

ספרי פרופ' אלחנן י. מאיר - לבחירה
 

רב מכר! שירת כל חי - הוצאה חדשה - מכירה מוקדמת - פרקי ניגון, מדרש וזיכרון. מיטב השירים של המוזיקה היהודית המקורית המנוגנים היום, שזורים במלאכת מחשבת במדרשים, רעיונות חסידיים ומאמרי הראי"ה.שירת כל חי - מבצע!
  לחץ להגדלה

אדם מן האדמה - מסע רוחני-הלכתי בעקבות שנת השבע. עיון יחודי במארג היחסים בין האדם והאדמה ובמשמעות הרוחנית של השביעית דרך עיסוק נרחב במקורות התלמודיים. נכתב ע"י תלמידי הישיבה בהנחיית הרב פדיה נגר (כריכה קשה, 271 עמ').
לקריאת המבוא לספר...
מחיר: 50 ש"ח

מאמר ביקורת על הספר מאת אלדד וייל 

 לחץ להגדלה 

דרך שער העליון - זבחים פרק ז - סדר קדשים בכלל, ומסכת זבחים בפרט, מכניסים את האדם לתוך עולם של קודש שעוסק, בעצם, ביחס ובקשר שבין האדם לקב"ה. בחוברת זו עוסק הרב רא"ם הכהן במשמעות קרבן העוף כשער לעולם הקודש, העולה מעיון בפרק שביעי ממסכת זבחים (כריכה רכה, 93 עמ').
לקריאת המבוא לספר...
מחיר: 15 ש"ח

מאמר ביקורת על הספר מאת הרב אליקים קרומביין 

  

דרך שער העליון - זבחים פרק ט-י - ספר זה הוא השני בסדרת שיעוריו של הרב רא"ם הכהן על מסכת זבחים. מתוך ניתוח מעמיק של המימרות והעמדות השונות בפרקים ט-י בזבחים ניתן לשרטט תמונה מלאה ועשירה של הרעיון הרוחני העומד בשורשן של הלכות קדושת המזבח, המתוארות בפרקים אלו (כריכה רכה, 270 עמ').
מחיר: 45 ש"ח

דרך שער העליון - זבחים שני פרקים אחרונים (יג-יד) - ספר זה הוא השלישי בסדרת שיעוריו של הרב רא"ם הכהן על מסכת זבחים. פרקים אלו עוסקים באיסור הקרבת קרבנות מחוץ לתחומי בית המקדש. פרקים אלו מבארים את יסודות האיסור להקריב מחוץ למקדש (יג) ואת היחס בין ההקרבה בבמות להקרבה בבית המקדש. דרך פרקים אלו נוכל לעמוד על הפן המיוחד בעבודת הקרבנות שהתחדש בבניית בית המקדש.  (כריכה קשה, 280 עמ').

לקיראת פרק נבחר...

מחיר: 45 ש"ח

לחץ להגדלה 

אתה נגלית בענן כבודך - עיון מדוקדק בתיאורים השונים של מעמד הר סיני תוך עיסוק בשאלות הנוגעות במהותו של המעמד. נכתב בעקבות לימוד בחבורה ע"י ר' חובב יחיאלי (כריכה רכה, 80 עמ').
מחיר: 15 ש"ח

 

סידרת "גולות" - עד עתה יצאו לאור 13 כרכים של כתב העת של הישיבה, המכילים מאמרים שונים מבית מדרשנו - עיונים בגמרא, אגדה, חסידות ועוד.
על שמו של העלון...
מחיר לכריכה קשה: 40 ש"ח
מחיר לכריכה רכה: 20 ש"ח

גולות - בחירת כרך
 

בדי הארון - קובץ שיעורים מאת הרב רא"ם הכהן, בהוצאת ישיבת אור עציון (כריכה קשה, 613 עמ')
מחיר: 45 ש"ח

לחץ להגדלה 

לרחוק ולקרוב - שיחות לימים הנוראים מפי הרב רא"ם הכהן (כריכה רכה, 77 עמ').

מחיר: 15 ש"ח

לקריאת המבוא לספר...

 אזל מהמלאי  
   
כל הזכויות שמורות למחברים ©
שאל את הרב, פרשת השבוע